Бартош Крамек – відомий акціями протесту перед Сеймом і судами активіст, який бореться за громадянські права

Президента організації «Відкритий діалог», громадянку України Людмилу Козловську депортували з Брюсселя до Києва через те, що її чоловік  Бартош Крамек  критикує правлячу в Польщі партію «Право і справедливість». Про це повідомляє Українська правда

Козловська прилетіла до Брюсселя 12 серпня о 22:40 год.

«Я була однією з перших людей, які вийшли з літака. Я дала паспорт чиновнику, а він, коли перевірив його в системі, запитав, який я скоїла злочин. Я сказала, що жодного, а він: «То чому Польща вас шукає?» Я вже знала, про що йдеться. Я сказала, що я дружина громадського активіста і очікувала, що зрештою мене депортують за його діяльність», – розповіла Козловська.

Польське МВС вписало жінку до Шенґенської інформаційної системи, яка дозволяє перевіряти людей, що перетинають кордон Шенґенської зони. Козловську відзначили найвищим попередженням. Тепер вона не зможе потрапити на територію Європейського Союзу інших держав Шенґенської зони.

Українка провела ніч в аеропорту, в палаті затримання, а наступного дня її депортували в Київ першим рейсом о 13:55.

Польська влада не повідомляє про те, які відомості лягли в основу запису до SIS. Хоча причини депортації засекречені, фахівці в області східної політики здогадуються, що йдеться про її нібито відносини з Росією, хоча Козловська та її чоловік були проукраїнськими

Людмила Козловська часто подорожує до столиці Бельгії, де фонд має свій офіс. «Відкритий Діалог» контактує з Європейським Парламентом з питань прав людини на сході Європи, а також політичними ув’язненими у Молдові, Росії, Україні та Казахстані.

Штаб-квартира «Відкритого діалогу» розташована у Варшаві. Бартош Крамек – відомий акціями протесту перед Сеймом і судами активіст, який бореться за громадянські права. У липні минулого року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест «Ми зможемо: скинемо уряд!», закликавши до громадянської непокори уряду PiS. З того часу фонд перебуває у стані перманентного конфлікту з урядом.

Відомо, що у фонді проводять розширений митно-казначейський контроль. МЗС зробив також кроки з метою припинення діяльності фонду, однак суд відхилив це прохання.