Кіровоград
Кіровоград може стати Єлисаветградом або Ексампеєм

Громадські слухання щодо перейменування міста відбулись у Кіровограді. Активісти та історики запропонували перейменувати місто на Єлисаветград, Інгульськ, Златопіль, Кропивницький, Ексампей. Звучали й інші варіанти, повідомляє УНН.

Думки жителів міста, краєзнавців та істориків заслухали, щоби визначити варіанти назви для майбутнього голосування. Основна дискусія точилася довкола однієї з історичних назв – Єлисаветграда. Краєзнавець Микола Тупчієнко заявив, що громада розділилась на два табори – «єлисаветофобів» і «єлисаветофілів». Прибічники цього топоніму говорили про культурний та науковий розквіт міста саме за часів цієї назви. Окрім цього, заявляли про покровительку міста святу Єлизавету, на честь якої було названо фортецю, а згодом і місто.

Натомість, «єлисаветофоби» наголошували: повернення проросійської «імперської» назви може бути причиною посягань з боку так званої Новоросії. «У нас у місті сепаратистські настрої. В Донецьку теж так гралися, догралися. Жах, коли люди відстоюють проросійську назву, вона несе «русскій мір», – заявив громадський активіст Ігор Козуб.

Назви Інгульськ та Кропивницький представили як менш політизовані. На користь Кропивницького називались туристичні перспективи. У місті відремонтовано театр імені М.Кропивницького.

Перший секретар Кіровоградської міськради Іван Марковський заявив, що голосування жителів міста щодо нової назви може відбутися у перерві між двома турами виборів до місцевих рад. На основі результатів відбудеться голосування у міській раді. А остаточне рішення залишиться за Верховною Радою України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Артемівську Донецької області повернуть історичну назву – Бахмут.

Нагадаємо, в Україні набули чинності чотири закони, які забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви радянських спецслужб та визнають борцями за незалежність України УПА й інші організації. Ці закони ухвалили народні депутати на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.

15 травня Президент України Петро Порошенко підписав ці чотири закони. У ОБСЄ заявили, що закони про декомунізацію обмежують свободу висловлювань та засобів масової інформації.

Читайте: На карті України можуть з’явитися 25 нових назв

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ