Каблучка
Каблучка, яка належала Жанні д’Арк

Музей удома… Незабаром, хтось стане власником неймовірної реліквії – каблучки Жанни д’Арк. Такий незвичайний лот виставить на торги аукціонний будинок Timeline Auctions, пише Daily Mail.

Приналежність реліквії XV століття ідентифікована за записами допитів француженки. У манускриптах зберігся дослівний опис прикраси самою Жанною. Після страти дівчини прикраса перейшла до її сучасника, англійського монарха Генріха VII.

Зазначимо, раритет зберігається в дубовій скринці. До лоту додаються документи, що засвідчують справжність історичної речі. Організатори торгів встановили початкову ціну лоту від 10 до 14 тисяч фунтів стерлінгів. Торги розпочнуться у лютому 2016 року.

Нагадаємо, Жанна д’Арк – національна героїня Франції, католицька свята. Вона стверджувала, що мала видіння від Бога, у яких їй було доручено врятувати Францію від англійського панування наприкінці Сторічної війни. Вона очолила французькі війська, і спочатку її діяльність принесла французам чимало успіхів та особисту славу самій Жанні, але потім вона почала зазнавати невдач.

Орлеанська Діва воювала проти англійців на боці майбутнього короля Карла VII; була схоплена бурґундцями, союзниками англійців, і 30 травня 1431 року спалена на вогнищі в Руані «за єресь, відьомство і носіння чоловічого одягу».

Одразу ж по її смерті з волі короля та за наказом Папи Римського розпочався реабілітаційний процес, який проходив у Парижі та Руані 1455-1456 рр. і відновив добре ім’я Орлеанської Діви. У 1920 році Римо-Католицька Церква оголосила Жанну д’Арк святою.

Читайте: Фантастичні можливості технологій: каблучки Tiffany можна приміряти онлайн

БЕЗ КОМЕНТАРІВ