З Донбасу вагони прямують до РФ через дві залізничні станції – Гуково і Успенська, які з українського боку закриті ще з 2015 року

Від початку березня з неконтрольованої українською владою території Донбасу до Росії відправили 3,4 тисячі піввагонів з вугіллям. При цьому після того, як бойовики ОРДЛО захопили всі активи «ДТЕК Енерго», кількість антрациту, що перетнув українсько-російський кордон, зросла. Про це свідчать статистичні дані РЖД, передає Економічна правда з посиланням на документи, що є в розпорядженні видання.

Таким чином, на територію Росії вивезли понад 230 тисяч тонн антрациту (понад 10 тис. т/добу), що в перерахунку на офіційну внутрішньодержавну ціну (1730 грн/т) еквівалентно 400 мільйонам гривень.

З неконтрольованих територій вагони прямують до РФ через дві залізничні станції – Гуково і Успенська, які з українського боку закриті ще з 2015 року. Середньодобове завантаження за перші 14 днів березня на обох станціях становило 152 вагони на добу, 15-20 березня – вже понад 210 вагонів.

Як відомо, саме 15 березня компанія ДТЕК донецького бізнесмена Ріната Ахметова заявила про захоплення бойовиками самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» всіх активів «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей. Після цього кількість вагонів збільшилася на 60 одиниць.

Найбільшим відправником, за статистичними даними, є російська компанія «РЖД Логістика» – вона відправила понад 2 тисячі вагонів. На другому і третьому місцях – «Южтранс» і «Федеральна грузова компанія» відповідно.

Серед компаній-відправників українського вугілля також є «СУЕК», яка є найбільшим виробником вугілля в Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ