Яйця містять речовину, яка є компонентом препаратів для боротьби з блохами, вошами та кліщами

У Німеччині, Нідерландах та Бельгії в магазинах виявили курячі яйця, що містять токсичну речовину, яка є компонентом препаратів для боротьби з блохами, вошами та кліщами. Про це повідомляє The Guardian.

Результати тесту курячого посліду, крові та яєць продемонстрували високий рівень вмісту інсектициду фіпронілу. Цей компонент заборонений для лікування від паразитів тварин, яких споживають люди.

Якщо цю високотоксичну речовину вживати впродовж тривалого часу у великих кількостях, це може призвести до пошкодження печінки, щитовидної залози і нирок.

У Нідерландах тимчасово закрили 180 фермерських господарств. Порушено кримінальне провадження. Цього тижня на кордоні країни конфіскували близько мільйона яєць, призначених для Німеччини.

Тим часом у Бельгії прокурори вивчають список клієнтів обох компаній з Фландрії, які спеціалізуються на виробництві та поставках засобів проти вошей. Є підозри, що в легальні інсектициди додали нелегальні, щоби підвищити ефективність дії препаратів.

Окрім того, нідерландська газета De Volkskrant пише, що нелегальна суміш використовувалася на фермах Нідерландів понад рік. Зараз з’ясовується, скільки фермерських господарств могли постраждати від токсичної речовини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ