Гроші фінустанова отримала від НБУ як рефінансування

Служба безпеки України розкрила схему привласнення 17 мільйонів доларів власниками комерційного банку та їхнього подальшого виведення в офшори. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Гроші були отримані від НБУ як рефінансування. Щоби провести операцію, власники приватного акціонерного товариства уклали фіктивний міжнародний контракт з офшорною структурою і перерахували їй гроші в рахунок плати за поставку обладнання. Для того, щоб уникнути валютного контролю та податкових перевірок, підприємці використовували підконтрольний комерційний банк, який тепер перебуває в процесі ліквідації.

«Для ухилення від сплати податків і обов’язкових платежів до державного бюджету України представники комерційної структури пролонгували терміни розрахунків за валютними контрактами шляхом внесення недостовірних відомостей в фінансову документацію. За висновком фахівців, зазначена угода призвела до завдання збитків державі в розмірі понад 436 млн грн», – йдеться у повідомленні прес-служби.

СБУ висунула підозру керівнику ПрАТ. Слідчо-оперативні дії щодо інших людей, причетних до розтрати коштів рефінансування НБУ, тривають.

Активи банку передаються в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних злочинів.