ЗМІ опублікували секретну доповідь Агентства з національної безпеки

Американське видання The Intercept отримало надсекретну доповідь Агенства націбезпеки, присвячену російському втручанню у вибори президента США, що відбулися 2016 року. У документі міститься аналіз багатомісячних кібератак російської розвідки на елементи американської виборчої інфраструктури. Про це пише Українська правда.

Доповідь АНБ від 5 травня 2017 року є найбільш детальним урядовим звітом про втручання Росії у вибори. У документі наголошується, що російські хакери, ймовірно, змогли проникнути глибше в систему голосування в США, ніж вважалося раніше.

«Виконавці російського генштабу ГРУ… здійснили кібершпигунські операції щодо названої американської компанії в серпні 2016 року, очевидно, для отримання інформації стосовно пов’язаного з виборами програмного забезпечення і обладнання… Виконавці, схоже, використали цю інформацію для розсилки фішинґових листів на тему реєстрації виборців у місцеві урядові організації», – йдеться у звіті.

Доповідь додає до оприлюдненої в січні картини втручання РФ у вибори в США деякі деталі, які не були оприлюднені через побоювання розкриття секретних джерел і методів.

АНБ дізналося, що російські урядові хакери отримали завдання з кібершпигунства, спрямоване на американську та іноземні виборчі системи. Зокрема вони зосереджені на частинах системи, що пов’язана з процесом реєстрації виборців, включаючи виробників обладнання, яке зберігає і перевіряє списки виборців.

Як йдеться у доповіді, російський план був простий: під виглядом постачальника програмного забезпечення для виборів за допомогою розсилки  документів Microsoft Word, заражених шкідливими програмами, які дають хакерам повний контроль над зараженим комп’ютером, обдурити співробітників місцевих органів влади.

При цьому хакерам спочатку необхідно було отримати доступ до внутрішніх систем одного з виробників програмного забезпечення, щоби зібрати інформацію для складання переконливих фішинґових листів. Для цього вони використали підробні сторінки сервісів Google, де користувач мав вносити особисті дані.

В аналізі АНБ немає висновків про те, чи вплинуло це втручання на результати виборів, але визнається, що глибина проникнення хакерів залишається невідомою. Доповідь підвищує ймовірність того, що російські хакери втрутились принаймні у деякі елементи виборчої системи США із невизначеним результатом.

За даними видання, чиновники АНБ і Національної розвідки просили не публікувати доповідь та відмовились від коментарів.

При цьому The Intercept з посиланням на неназваного офіцера розвідки зазначає, що не варто робити глибокі висновки, ґрунтуючись на цій доповіді, оскільки аналіз не обов’язково є остаточним.

Як повідомляє CNN, після оприлюднення матеріалу ФБР затримало 25-річну Лі Віннер за підозрою в передачі секретної інформації АНБ Інтернет-порталу. Американський чиновник також підтвердив CNN справжність документа Агентства нацбезпеки.

Читайте: Путін звинуватив США у втручанні у вибори по всьому світу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ