Падіння цін на електрокари має відбутися за рахунок зниження ціни акумуляторів

До 2025 року електромобілі коштуватимуть дешевше за звичні бензиново-дизельні моделі. Такий прогноз зробили експерти Bloomberg. Так, середня вартість електромобіля опуститься нижче позначки в 30 тисяч доларів і продовжить знижуватися до рівня 26 тисяч доларів до 2030 року, передає Itc.ua.

Водночас традиційні автомобілі після 2025 року коштуватимуть 30 тисяч доларів і вище (серед іншого через більш суворі вимоги до рівня шкідливих викидів). Їхня вартість не знижуватиметься в спробах конкурувати з електромобілями.

Настільки помітне падіння цін на електрокари має відбутися за рахунок зниження ціни акумуляторів, які на даний момент складають приблизно половину вартості електромобіля.

У проміжку між 2016 і 2030 роком вартість акумуляторів для електромобілів повинна впасти на 77% завдяки активному розвитку сегмента, розробці нових технологій та більшому обсягу виробництва.

Варто зазначити, що за підсумками 2016 року в Bloomberg оцінили середню вартість електромобіля на рівні 43 тисяч доларів, тоді як звичний автомобіль коштував приблизно 28 тисяч доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ