Контракт із російським «Газпромом» на постачання блакитного палива закінчиться наприкінці 2022 року

Наприкінці 2022 року Польща планує стати остаточно незалежною від постачань газу з Росії. Про це повідомив уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наімський, передає Польське радіо.

За його словами, саме за 4 роки закінчуються дотеперішні зобов’язання Польщі з придбання блакитного палива, натомість з’являться нові можливості. Вони пов’язані із завершенням восени цього року інвестиції Baltic Pipe – газопроводу, що з’єднає поклади Північного моря з Польщею – через Данію та Балтійське море.

Державний секретар у Канцелярії прем’єра нагадав, що контракт із російським «Газпромом» на постачання газу закінчиться наприкінці 2022 року. Як запевнив Наімський, Польща його не продовжить.

Диверсифікації постачань блакитного палива мають також сприяти наступні контракти на придбання скрапленого природного газу із Сполучених Штатів та Катару.

Польський уряд запевняє, що його енергетична політика реалізує цілі енергетичної політики Європейського Союзу: посилення конкуренції, інтеграція ринків газу, збільшення безпеки постачань, а також реалізація принципів сталого розвитку.