Журналіст розмірковує, чому насправді нардепи проголосували за Антикорупційний суд

11 червня президент Петро Порошенко підписав закон «Про Вищий антикорупційний суд». Якщо він дійсно працюватиме, то за ґрати потрапить ледь не кожен народний обранець. Чому тоді конституційна більшість у парламенті таки проголосувала за Антикорупційний суд? Своєю версією поділився політичний оглядач, журналіст Ян Борецький у статті для InfA.

Журналіст переконаний: насправді ті, хто проголосував за Антикорупційний суд, точно не хочуть, щоб він працював.

«Так чому ж 317 депутатів ухвалили самовбивчий закон? Чому лише вчора вони в єдиному пориві лементували: «Це встановлення зовнішнього правління, це приниження країни, це ганьба! Ми ж не Чад, не Сомалі!». А вже сьогодні, як зайчики, тиснуть на кнопки, і все написане в проекті закону 7440 та проголосоване вже прекрасно й до останньої літери відповідає висновкам Венеційської комісії і побажанням життєдайного МВФ?» – підкреслив оглядач.

Відповідь, на думку Борецького, проста: якщо більшість депутатів голосують за Антикорупційний суд – вони впевнені, що він не запрацює. А Порошенко їх переконав, що ніякого дійсно АНТИКОРУПЦІЙНОГО суду він не допустить.

«Найімовірніше, ухвалений закон матиме певні шпаринки, завдяки яким у ВАС зможуть протягувати «потрібних» суддів. Є, наприклад, такий цікавий момент: членом Міжнародної експертної ради може стати і українець. Які там організації відбиратимуть кандидатів на посади в Міжнародній експертній раді, га?.. ЄС, ОБСЄ. Добре, що ФІФА не пропонуватиме експертів! Тут нашому олігархату стане в нагоді успішний приклад Азербайджану щодо втягування в корупційні оборудки єврочиновників і депутатів», – резюмує оглядач.

Повну версію статті читайте тут: Антикорупційний суд буде незалежним, але під контролем Президента – Ян Борецький