Загалом всі викриті хабарники хотіли збагатитися на 786 тисяч гривень

Правоохоронці звітують, що впродовж двох днів – 18 та 19 червня – працівники територіальних управлінь захисту економіки Національної поліції  затримали 15 осіб за хабарництво. Про це інформує прес-служба поліції.

Заходи з протидії корупції проводилися у Києві, Львівській, Харківській, Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській, Донецькій та Черкаській областях.

Впродовж 18 червня було затримано восьмеро осіб, які вимагали від громадян 664 тисячі гривень. Серед викритих у протиправній діяльності: діючий та колишній прокурори, голова РДА, завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням, фахівець Інституту Національної академії аграрних наук України, працівник патрульної поліції та посередник.

Зокрема, в столиці правоохоронці викрили діючого прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва та колишнього працівника ГПУ, які вимагали від громадян 22,5 тис. доларів США хабара за  неповідомлення про підозру одному з учасників кримінального провадження. Під час одержання ними 20 тисяч доларів США, частини від обумовленої суми, фігурантів затримали.

Загалом упродовж двох днів працівники територіальних управлінь захисту економіки спільно з іншими правоохоронними органами викрили у хабарництві 15 осіб, які вимагали від громадян понад 786 тисяч гривень неправомірної вигоди та мали намір збагатитися за їхній рахунок.

За всіма фактами протиправної діяльності порушені кримінальні провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.