курс гривня
Курс української валюти недооцінено на 68,7%

Долар в Україні має коштувати 7,3 гривні, а курс української валюти недооцінено на 68,7%. Про це повідомляє британське видання The Economist посилаючись на дані оновленого «індексу біг мака», передає УНІАН.

Зазначається, що національна валюта України посідає лише третє місце серед недооцінених валют світу. Перше і друге місця експерти присудили венесуельському болівару та російському рублю.

Якщо в США бігмак коштує 4,93 долара, то у Венесуелі в доларовому еквіваленті його ціна складає 0,66 долара. Отже, болівар недооцінено на 86,5% і долар має коштувати не 198,7, а лише 26,77 болівара.

Крім того, в Росії бігмак коштує лише 114 рублів або 1,53 долара проти 4,93 в США. Таким чином виходить, що російський рубль недооцінений на 69% – згідно з «індексом біг мака» за 1 долар повинні давати не близько 75 російських рублів, а більш ніж втричі менше – 23,1 рубля.

До п’ятірки найбільш недооцінених валют також потрапили південноафриканський ранд і малайзійський рінґґіт. Найбільш переоціненою валютою виявилися швейцарський франк (30,7%), шведська крона (6,1%) і норвезька крона (5,8%).

Національний банк України на 12 січня встановив офіційний курс гривні на рівні 23,50 грн/дол. Крім того, 100 євро коштуватимуть 2559.1553 грн., а 10 російських рублів – 3.0947 грн.

Нагадаємо, з 31 березня Національний банк встановлює офіційний курс гривні за новою методикою. Згідно з новим порядком розрахунку, щоденний офіційний курс встановлюється наприкінці робочого дня та починає діяти з наступного робочого.

The Economist вигадав «індекс біг мака» у 1986-му році для визначення вартості валют на їх «правильному» рівні. Індекс засновано на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС), згідно з яким валютний курс має вирівнювати вартість кошика товарів (в даному випадку бургера) в різних країнах.

«Бургерноміка» ніколи не була точним показником купівельної вартості валюти, а стала лише інструментом для спрощення теорії обмінного курсу. Однак «індекс біг мака» став міжнародним стандартом, включеним до низки економічних підручників і, щонайменше, 20 академічних досліджень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ