У планах українців на літню відпустку – переважно Карпати та інші місця України

Кожен шостий українець на планує відпочивати влітку цього року. А за кордон поїдуть лише 3% наших співвітчизників попри запровадження безвізового режиму. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

На першому місці за популярністю, як і рік тому, – відпочинок у Карпатах та інших місцях України (10%). На другому місці – відпочинок на дачах і заміських будинках (8%). До родичів у село планують поїхати 5% опитаних.

За кордон на відпочинок збираються лише 3% респондентів. До анексованого Криму, як і минулого літа, має намір вирушити 1% опитаних. При цьому в Крим і за кордон збираються переважно представники молодшої вікової категорії 28-29 років.

Не визначилися з відпусткою 14% українців. 59% жителів України не планують відпочивати (у 2016 році таких було 63%). Немає можливості кудись поїхати у 22% респондентів (у 2016 році – 25%).

Слід також зазначити, що за відсотком тих, хто планує відпочивати, Україна досягла рівня довоєнного 2013 року.

«Безвіз» поки що не чинив істотного впливу на плани відпочивати за кордоном. Експерти припускають, що це пов’язано з тим, що дослідження проводилося в травні, коли безвізовий режим ще не набув чинності в Україні, а ставлення до його запровадження було дещо скептичним.

Опитування проводили з 19 по 28 травня 2017 року серед українців, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим). У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ