борг
Україна не домовилася з кредиторами. Переговори продовжать

Україна не змогла в середу, 12 серпня, домовитися з найбільшими кредиторами про реструктуризацію зовнішніх боргів і продовжить переговори у четвер.

Як пишуть Українські новини, Україна та група найбільших кредиторів у середу не змогли досягти угоди щодо реструктуризації зовнішніх боргів країни, що дозволило б заощадити близько 19 млрд доларів, але відновлять переговори в четвер. Обидві сторони зібралися в Сан-Франциско в рамках переговорів, які затяглися на 5 місяців. Перемовини залежать від суми боргу, яка повинна бути списана.

Україна повинна виплатити 60 млн доларів купона 23 серпня і погасити єврооблігації на 500 млн доларів 23 вересня. Українська влада каже, що якщо на поточному тижні не буде досягнута домовленість про реструктуризацію боргів, то буде запроваджено мораторій на виплати за зовнішніми зобов’язаннями.

Як повідомлялося, 4 серпня Міністерство фінансів направило оновлену пропозицію кредиторам України щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Мінфін продовжує наполягати на списанні 40% боргу, відстрочці погашення і зниженні процентної ставки. Наприкінці липня кредитори запропонували Україні списати 5% зовнішніх боргів країни під час їх реструктуризації.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат за боргами та їхнього часткового списання заощадити до 5,2 млрд дол. у цьому році і до 15,3 млрд. дол. у найближчі 4 роки.

На сьогодні домовитися з кредиторами і провести реструктуризацію вдалося лише двом державним банкам – «Укрексімбанку» та «Ощадбанку», які отримали відстрочку виплати боргу на 7 років в обмін на підвищення ставки купона без списання основної суми боргу за єврооблігаціями з погашенням у 2015-2018 роках на 1,5 млрд дол. і 1,3 млрд дол., відповідно.

У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на зовнішні виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ