Ухвалений законопроект передбачає також підвищення штрафів за жорстоке ставлення до тварин

Верховна Рада закріпила на законодавчому рівні гуманне ставлення до тварин. Порушення закону передбачає штрафи та позбавлення волі на термін від 3 до 8 років, передає Українська правда.

Законопроект №5119-1, який 22 червня депутати ухвалили в другому читанні та в цілому, визначає, що жорстоке поводження з тваринами – це знущання над ними, що завдало каліцтва або призвело до загибелі, вчинене із застосуванням  жорстоких  методів  або  з  хуліганських мотивів,  а  також нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів.

Згідно з документом, за знущання над тваринами з особливою жорстокістю, якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі або вчинені групою осіб, передбачене покарання у вигляді позбавленням волі від 5 до 8 років. Раніше навіть мордування, що призвело до смерті тварини, передбачало штраф до 340 грн.

Якщо воно призвело до мук тварини чи каліцтва, кривдника можуть покарати штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знущання над хребетними тваринами із застосуванням жорстоких методів, а також нацьковування тварин одна на одну каратимуться арештом до 6 місяців або обмеженням волі терміном до 3 років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Читайте: У Києві заборонили відлов чотирилапих безхатченків

БЕЗ КОМЕНТАРІВ