Кабмін хоче штрафувати за неналежне використання Державного прапора
Кабмін хоче штрафувати за неналежне використання Державного прапора

Кабмін пропонує обкладати адміністративним штрафом від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян за порушення порядку використання Державного прапора. Про це йдеться в тексті урядового законопроекту «Про Державний Прапор», який був розміщений на сайті Верховної Ради, передає 112 Україна.

Згідно з текстом законопроекту, Державний прапор складається з двох рівних частин: верхня – синього кольору, нижня – жовтого кольору. «У разі його встановлення чи підняття одночасно з прапорами іноземних держав, він розміщується ліворуч або в центрі. Якщо український прапор розташовується з лівого боку від прапорів іноземних держав, то наступні за ним прапори розташовуються в алфавітному порядку, згідно з українською назвою держав, починаючи від українського прапора», – йдеться в тексті документа.

Документом також забороняється використання зображення українського прапора або його імітації в рекламі. Передбачається присяга на вірність Україні та прапору, яку учні загальноосвітніх закладів приносять протягом навчального року, а Президент і чиновники – у день Державного прапора. Присягають стоячи, поклавши руку на ліву частину грудей.

Нагадаємо, проект закону про Державний прапор України під номером 3334 був зареєстрований у Верховній Раді 16 жовтня. Ініціатором документа є Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Інформаційний Акцент