У Росії вже відкрилися центри для видачі паспортів громадянам так званих «ЛНР» і «ДНР»

Жителі тимчасово окупованого Донбасу, які отримають російські паспорти, можуть бути позбавлені громадянства України. Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак, передає Сегодня.

Він вважає, що Росія намагається легалізувати бойовиків і мати підстави в майбутньому вводити війська для «захисту своїх громадян». Чиновник зазначає, що зрадники України з «Л/ДНР» з російським паспортом зможуть уникнути кримінального переслідування України.

Водночас Гримчак зазначає, що Київ повинен буде анулювати українське громадянство для осіб, які отримають громадянство РФ.

«Конституція України говорить, що українець повинен мати тільки одне громадянство – громадянство України, тому ті люди, які будуть отримувати або отримують уже громадянство Російської Федерації, можуть втратити громадянство України, і я думаю, що так треба буде робити – анулювати паспорти України, паспорти зарубіжні, внутрішні і так далі», – переконаний заступник міністра.

Як відомо, у Росії вже відкрилися центри для видачі паспортів громадянам так званих «ЛНР» і «ДНР».

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.

25 квітня у МВС РФ заявили, що мешканці окупованого Донбасу зможуть отримати російське громадянство, не відмовляючись від українського.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.