Москва не планує розкривати список небажаних осіб Чорногорії

Росія склала чорний список високопосадовців Чорногорії, яким заборонено в’їзд до РФ. Зокрема, персонами нон ґрата стали прем’єр-міністр Душко Маркович, голова парламенту Іван Брайовіч і президент Демократичної партії соціалістів Міло Джуканович. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на чорногорські ЗМІ.

Загалом список складається із 70 прізвищ. До нього потрапили всі члени уряду і 46 депутатів парламенту Чорногорії, які голосували за Протокол про приєднання до НАТО, а також керівники великих державних компаній.

Чорногорська сторона має намір направити запит до МЗС РФ для отримання списку небажаних осіб, з тим щоб уникнути ситуації, яка сталася з депутатом Міодраґом Вуковичем, якого нещодавно затримали в московському аеропорту.

Однак, згідно з інформацією ЗМІ, Москва не зобов’язана і не має наміру розкривати список небажаних осіб Чорногорії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на початку квітня президент США Дональд Трамп підписав протокол про прийняття країни до Альянсу. Чорногорія отримала офіційне запрошення до НАТО на початку грудня 2015 року. Для перетворення Чорногорії в повноправного члена Альянсу необхідна ратифікація відповідного документа всіма 28 країнами-членами. Станом на початок березня вже 24 країни ратифікували угоду.

Протокол про приєднання Чорногорії до НАТО ще має ратифікувати Іспанія, в той час як у Нідерландах мають пройти встановлені законом строки для організації можливого референдуму, якщо будуть незгодні з цим рішенням.

Як відомо, Росія виступає проти будь-якого розширення Північноатлантичного Альянсу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ