Гонтарєва переконує, що не бачила нічого підозрілого у транзакціях

Президент-утікач Віктор Янукович зумів вивести з України 1,5 мільярда доларів, а допомогла йому у цьому інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine), головою ради директорів якої до 2014 року була екс-очільниця Національного банку Валерія Гонтарева. Про це йдеться у розслідуванні Al Jazeera з посиланням на рішення Краматорського районного суду.

«У рішенні суду докладно описується складна мережа компаній, які використовувалися для виведення грошей, а ICU виступала посередником щодо купівлі облігацій, деномінованих у доларах, від імені восьми кіпрських компаній на суму 1,5 мільярда доларів», – наголосили автори розслідування.

Відповідно до документа, у період із 2012 по 2014 рік ICU виступала посередником щодо купівлі облігацій, деномінованих у доларах, від імені восьми кіпрських компаній на суму у 1,5 мільярда доларів. Усі ці офшорні фірми стали фактично «трубопроводом для викачування грошей із України».

«Уся фінансова мережа описувалась як «злочинне підприємство», очолюване Януковичем, який втік до Росії. Також у документі названо організацію «Секретаріат Сергія Віталійовича Курченка». Курченко – бізнесмен, який з’явився у віці 27 років зі статками у 400 мільйонів доларів і величезним нафтогазовим бізнесом. Він вважався головним фінансовим директором Януковича», – підкреслили журналісти.

Представники ICU запевнили Al Jazeera, що ретельно дотримуються усіх законних вимог щодо укладення брокерських угод з будь-яким клієнтом. Сама ж Гонтарєва зазначила, що, коли робилися транзакції, вона та ICU «не бачили нічого підозрілого».

Читайте: Гонтарєва не повернеться на посаду голови Нацбанку