З 2014 року чоловік публікував мапи Угорщини з домальованою Закарпатською областю

Адміністратор групи у соцмережі Facebook «Karpatalja nem Ukrajna» («Закарпаття не Україна»), який закликав відокремити Закарпатську область від України і перейти під юрисдикцію Угорщини, отримав три роки умовно. Відповідне рішення ухвалив Ужгородський міськрайонний суд 15 серпня, пише Zaxid.net.

«Перебуваючи на території Угорщини в Будапешті, чоловік поширив у групі матеріали, що містять публічні заклики до невизначеного кола осіб (переважно етнічних угорців, які проживають на території України) до зміни меж території та державного кордону, тобто поширив ідею сепаратизму, а саме – відокремлення Закарпаття від України і передачу його під юрисдикцію Угорщини», – зазначається у вироку суду.

З 2014 року чоловік публікував у групі статті та зображення із закликами до відокремлення Закарпаття, зокрема карти Угорщини з домальованою Закарпатською областю. Крім того, він закликав провести референдум з приводу відокремлення Закарпаття. У матеріалах справи також згадується ефір російської передачі «Вести» на каналі «Россия 1», під час якого засуджений висловився про те, що потрібно боротися, щоби звільнити Закарпаття від української влади.

Чоловіка визнали виннним за ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу) і ст.110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу.

Під час судового засідання чоловік визнав провину і попросив суддю схвалити угоду з прокурором, якою замість п’яти років ув’язнення передбачено покарання три роки умовно. Суддя підтримав угоду. Крім того, засуджений повинен сплатити ще понад 14 тис. грн за проведення експертиз.

Варто зазначити, що сама спільнота «Karpatalja nem Ukrajna» з весни 2016 року не активна у Facebook.

1 КОМЕНТАР

  1. Поки будуть такі сміховинні вироки за посягання на територіальну цілісність України , ця мерзота буде плодитися як колорадські жуки.За вкрадений велосипед . дають більший і не умовний термін.

Comments are closed.