Підприємства нахабно вирізають на брухт або вивозять до РФ

На окупованому Донбасі малі і дрібні підприємства вирізають на брухт. А ті підприємства, які є більш-менш потужними, будуть демонтовані і вивезені на територію РФ. Цей прогноз зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в ефірі ZIK.

Як зауважив Тука, гаслами, під якими відбувалася блокада окупованого Донбасу, було «звільнити заручників» та «припинити обстріли».

«Скільки заручників звільнено? Нуль. Обстріли щоденні. Що досягнуто? Який позитив? Втрата 49 підприємств», – заявив заступник міністра, додавши, що 7 червня під час засідання Кабміну розмовляв з Ігорем Насаликом, міністром енергетики та вугільної промисловості, щодо забезпечення вугіллям електростанцій.

«Ситуація дуже непроста – і з теплоенергією, і з металургійними підприємствами», – підкреслив посадовець.

Для прикладу він назвав ситуацію, що нині склалася на Алчевському меткомбінаті.

«Його не захопили. Він зупинився тому, що сировина від нас не надходить, і продукцію від нього ми не приймаємо», – зауважив Тука та додав, що для того, щоб продавати продукцію меткомбінату країнам Європи, потрібні українські документи, які комбінат зараз не надасть.

Крім того, чиновник нагадав, що підприємство спочатку належало Таруті, згодом бізнесмен його продав російській компанії. У комбінат напередодні війни були вкладені значні інвестиції для того, щоб закупити сучасне обладнання.

Нині, стверджує він, є загроза, що обладнання демонтують і вивезуть до РФ: «Більше десяти шахт уже зупинені. Навіть не розглядалося питання про відкачування ґрунтових вод, тобто вони просто затоплюються. Відновити їх буде практично неможливо. Ті шахти, які займаються видобутком коксованого вугілля, будуть переорієнтовані на російський ринок. Шахти, які займаються видобутком антрациту, – хрест».

«А ті підприємства, які більш-менш потужні, вони, скоріш за все, будуть демонтовані акуратненько і вивезені на територію Російської Федерації. Урешті-решт не більш як за рік-півтора ми там отримаємо «заповідник».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ