vo-svoboda
«Свободівці» у Вінницькій обласній раді вимагають негайного розслідування несанкціонованого вивезення сміття

Депутати від фракції «Свободи» у Вінницькій облраді вимагають негайного розслідування та покарання винних за несанкціоноване вивезення сміття у Погребищенському районі. Про це повідомляє прес-служба політсили.

«У Погребищенському районі висипали 24 фури львівського сміття. Самі водії говорили, що сміття завантажили у Львові. Після нашого невеликого розслідування розкрився цілий ланцюжок. Після того, як Львову відмовили Дніпро, Херсон та інші міста у прийомі їхнього сміття, пан Садовий знайшов таку собі схемку: він повинаймав фірми-перевізники, за вивантаження однієї машини зі сміттям, як шофери стверджують, платять 60 тисяч гривень. Вони їздять по Україні та шукають місце, де викинути це сміття»,  – повідомив депутат-«свободівець», представник постійної екологічної комісії Валерій Скрипченко.

За словами депутата, він на свої очі бачив договір між Львовом (фірма ТОВ «Мега») і вінницькою КУП «Ековін». Цей договір передбачає, що остання зобов’язується приймати львівське сміття з 1 вересня 2016 року до 1 грудня 2017 року. Інша сторона має оплатити в розмірі 14,38 грн. за один кубічний метр. Також в укладеному договорі є пункт про поставку твердих побутових відходів.

«Ековін» в останній момент дав задню незрозуміло чому. Чи-то вони не розрахували свої можливості, чи-то «відкат» був малий. У результаті вантажівки поїхали по Вінницькій області шукати, де їм викинути сміття, і дивним чином опинилися у Погребищі.

Свою появу водії сміттєвозів пояснюють анекдотично: «Ми проїжджали повз, заблукали та знайшли уночі бульдозер, який проїхав і розгорнув це сміття від наших вантажівок на сміттєзвалищі». Потім не розрахували і дали бульдозеристу забагато грошей та горілки. Бульдозерист заснув на тракторі – і просто катався по сміттєзвалищу туди-сюди. Закінчилося дизельне паливо і бульдозер зупинився. Фури були вимушені вивантажуватися прямо біля дороги, поруч зі сміттєзвалищем».

Після того, як люди прогнали їх звідти, вони поїхали у сусідню Житомирську область, у Ружинський район. Уже там вони висипали просто в полі 7 чи 8 вантажівок. Решта – поїхали викидати сміття на житомирську об’їзну дорогу.

Учора ввечері у Погребищі дійшли домовленості зі сміттєпереробним заводом «Енергія», розташованим у Києві. Підприємство пообіцяло, що, можливо, прийме дві вантажівки з тих п’яти, що люди заблокували. Врешті-решт, сміття на заводі не прийняли і тепер вони повертаються назад.

Скрипченко додав, що активісти  вже чотири доби ночують на вулиці та блокують вантажівки, які не прийняв київський завод «Енергія», і вони повертаються назад. Через те, що люди налаштовані рішуче, «свободівці» просять владу втрутитися в ситуацію.

Варто зазначити, що фракції «Самопомочі» і «БПП» не підписали депутатське звернення націоналістів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ