Курс долара до гривні зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,3-2,3%

Упродовж поточного тижня курс долара в Україні продовжить зростання. Такий прогноз зробив старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб, передає Сегодня.

«Поточного тижня ми очікуємо помірного зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 28,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28/28,3 грн», – сказав він.

Іосуб нагадав, що з минулого понеділка офіційний курс долара зріс з 27,51 грн до 28,15 грн (+ 2,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку за цей же час зросли до 28,01 / 28,04 (+ 0,8%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли до 27,88/28,16 (+0,8%/+ 0,3%).

«Минулого тижня з вівторка по четвер долар до гривні зростав, а в п’ятницю і понеділок перейшов до зниження. Однак у валюти є ще невеликий потенціал до зростання до початку податкового періоду, коли гривня традиційно зміцнюється. На довгостроковому горизонті на користь гривні піде повна заборона розрахунків в іноземній валюті на території країни, що може зменшити попит на валюту. Національний банк в рамках планованої масштабної лібералізації валютного ринку України  не планує дозволяти розрахунки в іноземній валюті усередині країни», – пояснився Іосуб.