Футболісти Оґнен Вукоєвич та Домаґой Віда присвятили Україні перемогу своєї збірної над Росією, записавши відеозвернення зі словами «Слава Україні!»

Оґнена Вукоєвича звільнили з посади помічника тренера збірної Хорватії та відрахували його зі складу делегації на Чемпіонаті світу-2018 через його відеозвернення з вигуком «Слава Україні!». Про це повідомляє Федерація футболу Хорватії.

«Оґнен Вукоєвич був звільнений від виконання обов’язків помічника тренера збірної хорватської національної команди за рішенням керівництва Хорватської Федерації», – йдеться в повідомленні.

«Хорватський футбольний союз вибачається перед російською публікою за дії члена хорватської делегації. Оґнен Вукоєвич і Домаґой Віда також вибачаються за свої заяви», – додали в організації.

Повідомляється, що футболісти «жодним чином не припускали наявності політичних конотацій», але «на жаль, залишили місце для таких тлумачень».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 липня футболісти Оґнен Вукоєвич та Домаґой Віда присвятили Україні перемогу своєї збірної над Росією, записавши відеозвернення зі словами «Слава Україні!».

Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді, оскільки побачив у його зверненні політичний підтекст.

Інформацію про націоналістичний характер цього звернення розповсюдили кілька британських ЗМІ.

Посольство України у Великій Британії пояснило британським медіа, що вираз має патріотичне значення типу «Хай живе Франція» або «Хай живе Королева».

У свою чергу, Домаґой Віда висловив сподівання, що його вигук «Слава Україні!» сприйматимуть, як знак подяки українцям за підтримку впродовж усього турніру.

«Це було не політичне послання, а просто подяка за підтримку з боку України, де ми багато років грали. Ми не хотіли нікого образити. У мене багато друзів і в Україні, і в Росії, і я пишаюся цією дружбою. Мені подобається російська гостинність на ЧС, і я щиро сподіваюся, що це послання не буде розтлумачене інакше, ніж просто вираження подяки нашим друзям в Україні за їхню підтримку – не в грі з Росією, а під час усього чемпіонату», – сказав футболіст.