Грибану запропонували альтернативу – уникнути арешту він може шляхом внесення 480 тисяч гривень застави

Директора фірми «АВЕ Львів» Юрія Грибана, підозрюваного в розкраданні коштів міста під час вивезення відходів, Галицький районний суд відправив на два місяці під варту. У свою чергу, мер Львова Андрій Садовий назвав цей арешт політичним тиском. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Грибану запропонували альтернативу – уникнути арешту він може шляхом внесення 480 тисяч гривень застави, хоча прокуратура просила 10 мільйонів.

Арештованого підозрюють в крадіжці 600 тисяч грн з міського бюджету Львова і замаху на заволодіння понад 9 млн грн, призначених міськрадою на вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

У свою чергу, міський голова Андрій Садовий назвав політичним тиском арешт директора компанії «АВЕ Львів».

«Буде кінцеве рішення суду по тій чи іншій справі, тоді можна буде це питання дебатувати. Для мене головне, щоби фірма працювала і вивозила відходи. Якщо вона не має куди возити – це проблема. В Україні 5,5 тис полігонів. Завжди можна відкрити полігон, щоби прийняти відходи. Але має бути політичне бажання. Однозначно, що це є політичний тиск і банальна блокада Львова», – сказав Садовий.

Як відомо, прокуратура Львівської області здійснює процесуальне керівництво у провадженні про махінації з вивезенням сміття зі Львова.

За даними видання ZAXID.NET, фірма «АВЕ Львів» уклала договори на захоронення сміття з фіктивним підприємством з Дніпра під назвою «Теремор», яке не має ані свого полігону, ані працівників.

Директором фейкового підприємства виявився чоловік, який за 2 тисячі гривень погодився зареєструвати на себе фірму. Під час допитів у прокуратурі він розповів слідчим, що Грибан був присутній під час реєстрації ТОВ «Теремор» та мав при собі печатку фірми. За його словами, згодом цю печатку він, імовірно, забрав із собою, адже підставний директор підприємства більше жодного разу її не бачив. Адвокат Юрія Грибана цю інформацію спростовує.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 14 червня прем’єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував мера Львова Андрія Садового за неспроможність самотужки вирішити проблему накопичення сміття в місті.

Тим часом на будівлі Львівської міськради вивісили банер із закликом до керівництва країни розв’язати сміттєву проблему міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ