У «Русі нових сил» стверджують, що будь-які спроби правоохоронних органів не впустити політика в Україну вважатимуть злочинними

СБУ, Національна поліція, Міністерство юстиції та Держприкордонслужба України підтвердили відсутність заборони на в’їзд Міхеїла Саакашвілі в Україну. Про це йдеться в офіційних відповідях від зазначених відомств, що їх отримав адвокат колишнього президента Грузії, повідомляє партія «Рух нових сил» у Facebook.

«Отже, немає жодних законних підстав для перешкоджання перетину українського кордону Міхеїлом Саакашвілі 10 вересня в пункті пропуску «Краковець», – йдеться в повідомленні.

У Нацполіції зазначили, що інформація щодо Міхеїла Саакашвілі на автоматизованому обліку Нацполіції відсутня.

Держприкордонна служба наголосила, що не виконує доручень уповноважених державних органів щодо заборони в’їзду в Україну громадянину Міхеїлу Саакашвілі.

Крім того, Міністерство юстиції повідомило, що запит на видачу Міхеїла Саакашвілі або вироки від компетентних органів Грузії до Мінюсту не надходили.

«Будь-які спроби правоохоронних органів не впустити Міхеїла Саакашвілі на територію України вважатимуться злочинними та такими, які порушують законодавство України», – підсумували в партії Саакашвілі.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. Сам політик у цей час був у Сполучених Штатах Америки.

Формальною підставою для припинення громадянства стало нібито приховування ним у 2015 році інформації про кримінальні справи проти нього у Грузії.

Колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами.

Сам Саакашвілі повідомив про наміри боротися за українське громадянство. Днями екс-глава Одеської облдержадміністрації заявив, що 10 вересня приїде в Україну з Польщі. Політик додав, що в’їде до нашої держави через пункт пропуску «Краковець» у Львівській області.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ