вклад
Кримчани з російським паспортом не зможуть забрати вклади в українських банках

Мешканці Криму, які отримали паспорт країни-окупанта, не зможуть забрати вклади в українських неплатоспроможних банках.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб видав наказ №261 від 18 серпня 2015 року щодо порядку здійснення виплат вкладникам, які проживають на тимчасово окупованій території. Про таке рішення повідомили на сайті відомства.

Відповідно до наказу, щоб отримати кошти в установах банку, які здійснюють виплати, вкладникам необхідно надати, серед іншого, особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта. Таким чином, для повернення вкладів із неплатоспроможних банків кримчани повинні надати паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер і згадану вище декларацію.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зобов’язується забезпечити виплати грошей у межах гарантованої суми вкладникам неплатоспроможних банків, які проживають на території АР Крим та в місті Севастополь.

Нагадаємо, самопроголошений «парламент» анексованого Криму на засіданні 9 жовтня призначив так званим «главою Республіки Крим» Сєргєя Аксьонова, який з квітня працював на цій посаді як «тимчасово виконуючий обов’язки» і одночасно очолював кримський «уряд». Аксьонов дозволив кримчанам не повертати кредити, взяті в українських банках і пообіцяв виплатити гроші за вкладами в українських банках, не покритих Фондом гарантування вкладників.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ