Путін
Путін та корумпована еліта нагнітають в Росії страх перед Заходом, – Die Welt

Після того, як Президент Росії Владімір Путін дав інтерв’ю газеті Bild, у німецькій пресі почали з’являтися коментарі. Оглядачі намагаються зрозуміти світогляд, за яким живе господар Кремля, та з’ясувати, які саме тези лідер росіян ховає за своїм «красномовством» та бажанням постати в очах світу як «борець за справедливість».

«Інтереси Путіна – це інтереси корумпованої еліти», – промовляє заголовок статті в Die Welt. Кореспондент Юлія Смирнова пише: «Світ російського президента, яким він його із задоволенням описує іноземним спостерігачам, це світ борця за справедливість. У Криму, мовляв, Москва взяла місцевих жителів під захист після «націоналістичного держперевороту» в Києві, в конфронтації із Заходом він захищає національні інтереси Росії.

Тепер Владімір Путін повторив ці аргументи в інтерв’ю газеті Bild… Але чи правда, що Путін захищає інтереси росіян? Анексія Криму, прихована військова агресія на сході України і санкції, які пішли за всім цим, напевно не відповідають інтересам населення. Все сильніша мілітаризація суспільства, великі асигнування на потреби армії за рахунок освіти та медицини – теж. Не на користь росіянам і безправ’я, корупція, відсутність демократичних інститутів».

Натомість, авторитаризм і страх перед Заходом відповідають потребам провладної еліти, яка згуртувалася навколо Путіна і хоче за будь-яку ціну залишитися при владі… Та обставина, що народ привчили вірити в користь несвободи і неоімперіалістичного лиску, слугує лише інтересам вузького кола можновладців, – підкреслює авторка. – В умовах демократичної системи, в якій регулярно викривалась би корупція та злочини, в якій була б конкуренція ідей та політичних партій, не вийшло б так довго залишатися при владі».

«Про це слід пам’ятати, зокрема, тим західним політикам, котрі із задоволенням дослухаються аргументації Путіна й закликають поважати національні інтереси росіян. Цим вони підкріплюють пов’язані з політичним насильством інтереси вузького прошарку корумпованої еліти, а не інтереси великої країни, чиє майбутнє зараз пускають за вітром», – підсумовує Смирнова.

Про «світ Путіна» пише і оглядач Frankfurter Allgemeine Райнхард Фезер.  «За уявленнями Владіміра Путіна, світ влаштований просто і прозоро: він має рацію, а всі решта помиляються. Отже, критика його політики не може бути обґрунтованою, а неодмінно має бути справою рук темних сил. Цей шаблон застосовується до російської опозиції, якій огульно приписується діяльність в інтересах ворогів Росії».

Як вважає автор, «за тією ж схемою» Путін в інтерв’ю Bild пояснив і неприхильність до своєї персони «практично всіх визнаних німецьких ЗМІ (незалежно від їхньої політичної позиції з інших питань)»: німецька преса, мовляв, відчуває «дуже сильний закордонний вплив, (…) насамперед, з-за океану».

«Якби справа йшла таким чином, – міркує Фезер, – то, з урахуванням того, що більшість німецьких видань різко критикують Сполучені Штати (через інститут смертної кари, іракську війну, Ґуантанамо, АНБ, поліцейське насильства проти кольорового населення тощо), довелося б визнати, що заокеанські агенти впливу працюють досить халтурно – або ж діють неймовірно підступно, маскуючи свої справжні завдання постійною критикою Америки».

Як відомо, 12 січня на сайті німецького видання Bild з’явилася друга частина стенограми інтерв’ю Владіміра Путіна, а на офіційному сайті Кремля – ​​її російська версія.

За матеріалами Inopressa.ru

Читайте: Путін готовий прихистити Асада, – Bild

БЕЗ КОМЕНТАРІВ