Муженко нагадав, що українські військові мають право відкривати вогонь у відповідь

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко у коментарі Українській правді пояснив, що загострення на лінії розмежування може бути пов’язане з тим, що бойовики зазнали поразки в районі Авдіївки.

«Я думаю, що це все реакція на Авдіївку, на ту поразку, яку бойовики отримали. У них була паніка, розпач. Вони посилюють обстріли, щоб стабілізувати свій психологічний стан. Агресія до місії ОБСЄ також цим пояснюється», – підкреслив очільник Генштабу.

До того ж, він наголосив, що українські підрозділи, які перебувають на лінії розмежування, в разі загрози мають право на вогонь у відповідь.

«Позиція була, є і залишається: рішення про вогонь у відповідь ухвалюють командири», – зауважив Муженко.

«Командир відділення при загрозі життя йому або його підлеглим на конкретному посту – чи це обстріл, чи це загроза висування якогось  підрозділу до цього поста – має право відкривати вогонь у відповідь зі зброї, яка є у його підрозділу», – пояснив військовий.

За його словами, те ж саме стосується командира взводу, командира роти, а також комбата.

«У нього вже є у розпорядженні міномети, але вони знаходяться в місцях відведення і тут відповідальність приймає старший начальник. Але з тієї зброї, яка не підлягає відведенню, він  має право давати вогонь у відповідь», – зазначив начальник Генштабу.

На запитання, чи це стосується лише зброї, не забороненої Мінськими угодами, він відповів: «Якщо по нас застосовується зброя, заборонена Мінськими домовленостями, ми маємо право давати адекватну відповідь».

«Якщо по нам йде обстріл із «градів»,  ми маємо право адекватно відповісти. Не обов’язково з «градів», є інша артилерія. Усе залежить від тих засобів, які є ефективними для нейтралізації загрози життю наших бійців», – зауважив військовий.

Пояснюючи імовірність можливого наступу бойовиків він наголосив, що він може бути спровокований лише Росією і за умови введення на окупований Донбас регулярних частин російських військ.

«Тим складом, який в них є зараз, вони не спроможні на будь-який наступ. Світлодарська дуга і Авдіївка показали, що на будь-яку провокацію вони отримають адекватну відповідь», – підсумував Муженко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ