Німецькі експерти вважають, що з макроекономічного погляду блокада є шоком для країни

Втрати української економіки від блокади переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі німецька група радників в Україні оцінила в 1,6% ВВП. Однак експерти не вважають це катастрофою, пише DW.com.

За словами керівника групи Рікардо Джуччі, найбільші проблеми постануть у виробництві сталі, також відчутним буде вплив на електроенергетику.

Як наголосив німецький економіст, загалом «з макроекономічного погляду це, безсумнівно, шок для країни». Інакше МВФ не переносив би питання наступного траншу кредиту за програмою EFF.

Однак Джуччі не вважає блокаду катастрофою. Він пояснив, якщо 2013 року виробничі ланцюги на Донбасі були тісно пов’язані, то зараз ситуація змінилася. За три роки інтеграція стала набагато меншою, вона зберігається передусім у виробництві сталі.

«Для інших секторів ми не очікуємо сильного шоку. Значною мірою ці два регіони вже відділилися. Антрацит і кокс можна імпортувати. Це буде дорожче, є логістичні питання, але Україна може впоратися з цим без масштабних негативних наслідків», – зазначив Джуччі.

Як відомо, раніше МВФ підтвердив внесення у порядок денний на 20 березня питання щодо надання чергового траншу України. Згодом воно зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

Читайте: Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП через блокаду

БЕЗ КОМЕНТАРІВ