Експерт запропонував покроковий план з розгрому путінської Росії

Керівник програми вивчення Кремля, виконавчий директор аналітичної організації European Values Якуб Яндра у статті для Atlantic Council розповів про конкретні кроки, які ЄС, США і Україна повинні зробити, щоб зупинити і розгромити путінську Росію.

Яндра переконаний, що єдність Заходу, необхідна для якнайшвидшої перемоги, можлива тільки в ідеальному світі, проте над ідеальним варіантом спільної стратегії таки слід задуматися.

У першу чергу, за словами фахівця, ідеться про необхідність повноцінної військової підтримки України, яка включає не тільки постачання озброєнь, а й готовність військового втручання на стороні Києва, про що Європа і США повинні прямо попередити Кремль.

Водночас, експерт закликав бути готовими до конфіскації фінансових активів всього путінського оточення, про що також слід попередити особисто президента РФ.

На його думку, у Кремлі повинні розуміти, що за умови подальшої агресії проти України або ескалації конфлікту ці кроки будуть зроблені негайно.

Крім того, він заявив, що проросійським бойовикам у так званих ДНР і ЛНР слід пред’явити ультиматум, який передбачає їх повну і безумовну капітуляцію. У разі відмови України повинна почати військову операцію з метою знищення бойовиків і відновлення контролю над тимчасово втраченими територіями.

У свою чергу, за словами Яндри, Захід повинен зробити спільний демарш, попередивши Путіна, що у відповідь на нове вторгнення на схід України і втручання регулярної армії РФ будуть прийняті відповідні військові заходи країн НАТО. Війська союзників повинні бути готові втрутитися і підтримати українську армію – і така готовність повинна стати очевидною для Москви.

Також, на думку аналітика, слід розробити заходи щодо боротьби з російською пропагандистською та дезінформаційною кампанією. Для цього необхідна окрема інформаційна стратегія, а спецслужби зобов’язані зробити боротьбу в сфері інформації одним з найважливіших пріоритетів. Дезінформацію з боку РФ повинні постійно обговорювати і засуджувати провідні політичні діячі.

Зокрема, підкреслив фахівець, європейські політики повинні донести таку необхідність і до глави європейської дипломатії Федеріки Моґеріні, щоб і вона почала прямо називати Росію джерелом агресивної дезінформації.

До того ж, експерт звернув увагу на нестачу інформації і необхідність цьому запобігти. Ступінь впливу кремлівської пропаганди на громадську думку країн Європи, її поширеність і відмінності в залежності від цільової аудиторії – все це вимагає вивчення і уточнення.

У комплексі всі ці заходи, упевнений Яндра, повинні дозволити зупинити російську агресію і нанести Путіну стратегічну поразку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ