Встановлення пам'ятника Володимиру Великому в Москві здивувало навіть західну пресу
Встановлення пам’ятника Володимиру Великому в Москві здивувало західну пресу

Іноземну пресу дуже вразило відкриття в Москві відкрили пам’ятника Володимиру Великому. Як зазначає ВВС, це може посилити конфронтацію між Києвом і Кремлем.

На думку журналістів, пам’ятник Володимиру може мати політичний підтекст.

«У Путіна з’явився новий сусід – 16-метровий бронзовий пам’ятник Володимиру Великому. Незважаючи на твердження прихильників встановлення пам’ятника, що цю подію приурочили до тисячолітньої річниці смерті князя, політичний підтекст такого кроку є цілком очевидним», – ідеться у статті.

Видання зазначило, що Україна вважає Володимира Великого «батьком-засновником», оскільки він був князем Київської Русі, а російські лідери – «праоснователем» сучасної Росії.

«Противники відкриття пам’ятника вважають цю подію грубим жестом російського панування. Однак усім абсолютно очевидно, що князь Володимир – це, власне, президент Владімір. Також цікавим є й те, що коли Володимир був живий, Москви ще не було», – наголосили автори.

The Economist нагадує, що в березні 2014 року Президент РФ Владімір Путін згадав про спадщину князя, щоби виправдати анексію Криму.

Інше британське видання, The Daily Telegraph, зазначає, що подібний крок може ще більше посилити напругу між Києвом і Москвою»: «Пам’ятник в Москві є суперечливим тому, що його зведення загрожує архітектурному вигляду Москви, а також тому, що це посилить конфронтацію між Росією і Україною».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ