Іллєнко переконаний, що Росія розвалиться, як і будь-яка імперія

Народний депутат від партії «Свобода» Андрій Іллєнко прогнозує розпад РФ та повернення Україні окупованих Криму та Донбасу. Щоправда, для цього Україна повинна брати власну долю у свої руки. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Gazeta.ua.

Парламентар вважає, що Росія розвалиться, як і будь-яка імперія. А наші громадяни тим часом переоцінюють її силу.

«РФ – це штучно створена держава. Її роздирають географічні, економічні, релігійні, національні протиріччя. Їм потрібні зовнішні війни, щоб підтримувати внутрішню консолідацію. Так не може тривати вічно. Росія виснажується економічно, ідеологічно. Ще за життя нашого покоління побачимо повний крах Московії в її нинішньому вигляді. Це не означає, що маємо просто сидіти та чекати. Мусимо діяти, розвивати свою країну й захищати її», – зазначив Іллєнко.

На його думку, Донбас і Крим не повернуться просто з доброї волі нашого агресивного сусіда. Для цього Україна має піти військово-політичним шляхом у момент внутрішньої кризи в Росії.

Іллєнко розкритикував нинішню зовнішню політику України: «Часто не маємо свого голосу. Робимо все, що нам говорять ззовні. А часто наші партнери не виконують свої зобов’язання. Як, наприклад, із безвізовим режимом чи Угодою про асоціацію. Ставляться до нас, як до людей, з якими можна поводитися без поваги. На жаль, нинішня й попередня влада до цього довели. Здали третій у світі ядерний потенціал. Президент підписав Мінські угоди. Там сказано, Росія не є стороною конфлікту. Протистояння відбувається між Україною і ОРДЛО. І світ починає схилятися до брехливої російської версії. Мовляв, в Україні внутрішній конфлікт, «гражданская война».

«З нами почнуть рахуватися, якщо ми ані на сантиметр не відступатимемо від своїх принципових позицій (…) Чекаємо, коли хтось вирішить нашу долю. А потрібно брати її в свої руки. Ініціювати створення Балто-Чорноморського альянсу країн Східної Європи, Кавказу, Туреччини, Балкан. Маємо апелювати до Будапештського меморандуму, до наших гарантів – США і Великої Британії. Вони помиляються, якщо думають, що Україною все обмежиться», – уточнив Іллєнко.

Нардеп вважає, що від міжнародних партнерів Україні потрібна допомога у вигляді зброї та грошей. Однак, Захід не поспішає допомагати, оскільки «боїться роздратувати Москву».

«Але Європа має розуміти – Росія не зупиниться, діятиме далі. Можна закрити очі на Україну, як свого часу зробили щодо Чехословаччини. Але тоді доведеться дорого за це платити в майбутньому. Європі варто пояснювати – перед вами Росія, яка абсолютно не сповідує ваші цінності. Сьогодні західний світ має всі можливості змусити РФ до будь-чого невеликими силами. Але щоразу віддаляючи цей момент, робить Росію сильнішою і нахабнішою. Сама ж навпаки – слабшає. У результаті ситуація нагадує події в Європі перед початком Другої світової війни», – наголосив він.

Тим не менш Іллєнко бачить позитивні зміни в українському суспільстві впродовж останніх трьох років: «Нарешті відчули себе нацією. Ми внутрішньо консолідовані. Путін вважав, розсипле Україну, як картковий будинок. Але українці проявили дива мужності. Мало хто у світі сьогодні може так. У Європі точно ніхто. Хто ще кілька років тому міг уявити, що Україна на рівних може протистояти своєму вічному ворогові – Росії. При цьому ми не просто не здаємося, а тримаємо свої позиції. Попри вкрай слабку владу, є держава, волонтерство, добровольчий рух. Ми вже не колонізована нація без свого голосу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ