17 грудня «Марш за імпічмент» за участю Міхеіла Саакашвілі та його прихильників завершився сутичками

За фактом подій під Жовтневим палацом у Києві в неділю, 17 грудня, поліція порушила ще одне провадження за ст. 343 – перешкоджання діяльності правоохоронців. Таким чином, наразі їх вже три. Про це пише Мediaport.

Як повідомили в Нацгвардії, біля Жовтневого палацу учасники акції почали кидати петарди, застосували піротехніку, намагаючись прорватися всередину палацу, влаштували бійку з правоохоронцями, пошкодили двері будівлі. На той момент у будівлі перебували близько 800 глядачів, зокрема і діти.

За інформацією НГУ, внаслідок сутичок постраждали 60 бійців, 15 із них –шпиталізовані. 13 людей отруїлися газом, ще двоє – отримали травми обличчя й голови.

«До каптура зимової куртки бійцю кинули вибуховий пакет, але завдяки тому, що на ньому були засоби захисту й шолом, вдалося запобігти значним пошкодженням», – зазначили у відомстві.

Столична поліція кваліфікувала події за статтями про замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд, загрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу, втручання в діяльність працівника правоохоронного органу.

Нагадаємо, 17 грудня в Києві відбувся «Марш за імпічмент» за участю Міхеіла Саакашвілі та його прихильників. Хода завершилася біля Майдану Незалежності, де було організовано мітинг. За даними поліції, в акції взяли участь близько 2 тис. осіб.

Після мітингу Саакашвілі з групою прихильників вирушив до Жовтневого палацу, щоб розгорнути там свій штаб. У приміщенні в цей час тривав концерт.

Правоохоронці заблокували вхід до Жовтневого палацу. Між сторонами сталися зіткнення.

Згодом директор департаменту комунікацій Нацполіції Ярослав Тракало повідомив, що учасники акції біля Жовтневого палацу застосовували піротехніку, кидали петарди.

За його словами, слідчі порушили два кримінальних провадження (ст. 341 і ст. 345 ККУ) – замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд (карається позбавленням волі до 5 років) і погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (позбавлення волі до 12 років).