Централізованим збором твердих побутових відходів охоплено близько 78 відсотків населених пунктів області

На Закарпатті склалася напружена ситуація із вивезенням та утилізацією побутових відходів. За словами директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуарда Маляра, в  регіоні обліковано 123 сміттєзвалища, з них – 40 перевантажені, 54 – не відповідають нормам безпеки, майже 90 – потребують рекультивації. Про це повідомляє 5 канал.  

За словами чиновника, у більшості сіл збір сміття майже не налагоджений, а штрафи за несанкціоновані смітники не застосовуються.

«Питання поводження з твердими побутовими відходами на Закарпатті – дуже актуальне (…) Централізованим збором твердих побутових відходів охоплено близько 78 відсотків населених пунктів області», – заявив Маляр.

За його словами, майже у всіх районах до питання поводження зі сміттям підходять формально. Зокрема, не налагоджений належний збір сміття у селах, не застосовуються штрафи за несанкціоновані смітники.

«Це стосується як сфери поводження з твердими побутовими відходами, так і сфери благоустрою територій населених пунктів області. У районах є безліч проблем, які потребують особливої уваги та доопрацювання. А їх розв’язання належить безпосередньо до повноважень та компетенції місцевих органів влади», – зауважив керівник департаменту.

Читайте: Через сміття Садового Київщині загрожує епідемія холери і чуми (фото)

Як відомо, у Львові склалася напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовецького сміттєзвалища. Міський голова Андрій Садовий неодноразово звертався по допомогу до інших регіонів країни, однак більшість з них не мають змоги приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. Тож, нині сміття Садового незаконно вивантажують по всій країні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ