31 серпня ватажок бойовиків ОРДО Алєксандр Захарченко загинув внаслідок вибуху у ресторані «Сєпар» в центрі окупованого Донецька

В окупованому Донецьку не вщухають чутки про причетність до вбивства ватажка самопроголошеної «ДНР» Алєксандра Захарченка його охоронців або інших людей з його оточення. Про це повідомляє Московський комсомолець.

«За останніми даними, вибухівку заклали не в люстру, а у вивіску над входом в кафе «Сепар» – ту саму, на якій красувався Чебурашка у камуфляжі», – зазначає видання.

Імовірно, що у тих, хто встановив вибуховий пристрій, було достатньо часу для монтажу, а так само вони знали графік пересування ватажка бойовиків і активували його дистанційно.

Про затримання охоронця або його пошуки достовірної інформації немає, але при цьому нібито відомо, що «в опалу за звинуваченням у халатності» потрапило керівництво так званої «республіканської служби державної охорони ДНР».

У виданні додають, що хоча всі необхідні застережні заходи перед приїздом Захарченка в кафе були застосовані, але собака не відчув вибухівку, прикріплену над входом.

Крім того повідомляється, що так звана «держохорона» ОРДО була одним з «найбільш впливових силових відомств, що претендувало на участь в політичних розкладах». Там нібито не любили радника Захарченка з ідеологічних питань Алєксандра Казакова та його креатуру – Захара Прілепіна, який раніше переїхав до Москви. Сам же Захарченко вирішив розформувати це «відомство», але не встиг.

Так само повідомляється, що новий ватажок донецьких бойовиків Дмитро Трапезников зараз «претендує на роль своєрідного Брежнєва» – фігури, яка цілком може сісти на «трон» надовго». Однак, для цього йому ще слід «домовитися з усіма», зауважує російське видання.

Тим часом в окупованих районах Донецької області тривають масові раптові перевірки на транспортних розв’язках та виїздах з Донецька, на прикордонних переходах з Росією доглядають всіх чоловіків. Крім того, в місті також проходять перевірки, посилена комендантська година і оголошено надзвичайний стан.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 31 серпня ватажок бойовиків ОРДО Алєксандр Захарченко загинув внаслідок вибуху у ресторані в центрі окупованого Донецька. У «ДНР» також заявили, що внаслідок вибуху загинули двоє людей, дев’ятеро – постраждали.

На екстреному засіданні «уряду» бойовиків ОРДО оголосили, що тимчасово виконуючим обов’язки ватажка бойовиків ОРДО стане так званий перший віце-прем’єр Дмитро Трапєзніков.

Слідчий комітет РФ порушив кримінальне провадження у зв’язку з убивством Захарченка за статтею «акт міжнародного тероризму» (ст. 361 КК РФ).

Українські силовики підтвердили інформацію про загибель Захарченка.

РосЗМІ повідомили про затримання у Донецьку підозрюваних у замаху на Захарченка. Зазначалося, що затримані – «українські диверсанти і пов’язані з ними особи».

Пізніше виконуючий обов’язки так званого «глави ДНР» Дмитро Трапєзніков заявив, що затримані за підозрою у вбивстві Олександра Захарченка підтвердили причетність України до цього злочину.

В Україні подібні звинувачення спростовують і додають, що це можуть бути внутрішні чвари бойовиків.