Автори дослідження підтвердили своє припущення у двоетапному експерименті

Ожиріння серед молоді стало проблемою сучасного покоління. Крім того зовсім недавно настала епоха цифрових розваг. Вчені припускають, що ці два явища можуть бути пов’язані. Про це пише Naked Science.

Щоби перевірити своє припущення, вчені з Університету Райса (США) провели експеримент, який проходив у два етапи.

На першому етапі дослідники відібрали 132 добровольця, чий вік варіювався від 18 до 23 років. Всі вони заповнювали  анкету під назвою Media Multitasking-Revised (MMT-R), яка демонструє, як часто людина користується смартфонами і планшетами і чи робить це в неналежних випадках – наприклад, перевіряє повідомлення під час особистої бесіди або постійно відволікається на них на роботі.

Разом з тим дослідники заміряли індекс маси тіла (ІМТ) учасників і виявили зв’язок: більш високі показники MMT мали ті, хто мав збільшений ІМТ в порівнянні з іншими. У них же спостерігався підвищений відсоток жиру в організмі.

На другому етапі 72 добровольця пройшли сканування магнітно-резонансним томографом (МРТ). При скануванні їм показували серію зображень, серед яких були й картинки з апетитними, але жирними стравами.

Автори помітили певні патерни в активності мозку учасників з високим MMT-R, зокрема дисбаланс на користь діяльності, пов’язаної з винагородою.

Завдяки GPS-координатами смартфонів цих людей вчені визначили, скільки часу ті проводили в різних точках харчування: ці дані підтвердили зв’язок між високим ризиком ожиріння і надмірним захопленням смартфонами.