Експерт: законопроект Порошенка про громадянство – політична клоунада

Юрист, експерт у галузі антикорупційної політики Олександр Лємєнов у своєму Facebook висловив думку, що поданий Президентом України Петром Порошенком законопроект про врегулювання подвійного громадянства більше схожий на політичну клоунаду, а не спробу вирішити проблему.

«Перш за все, подвійне громадянство врегульовується не заборонами, а відкритістю. До слова, ціла плеяда американських сенаторів мають подвійне громадянство – Тед Круз, Джон Маккейн, Берні Сандерс, Рік Санторум. Окрім них, два президенти США мають право на набуття громадянств. Барак Обама та Дональд Трамп – на британське підданство. Останній ще й має право на німецьке громадянство», – підкреслив фахівець.

До того ж, як він зауважив, на держслужбі періодично трапляються громадяни інших країн – Айварас Абромавичус, Наталія Яресько, Уляна Супрун, Міхеіл Саакашвілі.

«Людина має право як на подвійне, так і на потрійне громадянство. У взаєминах з Україною ми залишаємось громадянами України й несемо відповідальність виключно за вітчизняним законодавством», – наголосив Лємєнов.

«Не подвійне громадянство є головним фактором у негативних тенденціях виконання держслужбовцями своїх функцій. Потрібно боротися з корупцією та неефективністю, а не з громадянствами», – запевнив експерт.

Він переконаний, що якби влада насправді хотіла врегулювати цю галузь, то тиснула б на підвищення прозорості цього напрямку реформ. Наприклад, зобов’язавши публікувати у відкритому реєстрі публічних службовців, який, до речі, досі не створений, інформацію про кількість громадянств разом з іншими даними. Але ж такого завдання не ставлять.

«Заборонами нічого не вирішиш. Заборони лише породжують додаткові правопорушення», – підсумував юрист.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ