Дніпропетровську область пропонують перейменувати на Січеславську

Конституційний Суд визнав конституційним законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це пишуть Українські новини з посиланням на джерело в суді.

«Сьогодні надано висновок КС щодо цього законопроекту», – сказав співрозмовник.

Таким чином, КС визнав, що перейменування області не порушує статей 157 і 158 Основного Закону.

Відповідно до Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону може розглядатися Верховною Радою за наявності висновку КС про відповідність проекту вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

Згідно зі ст. 157, Конституцію не може бути змінено, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Також, відповідно до цієї статті, Конституцію не може бути змінено в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Згідно зі ст. 158, законопроект про внесення змін до Конституції, який розглядався Радою і не був ухвалений, може бути подано до парламенту не раніше ніж через рік з дня ухвалення рішення щодо нього.

Відповідно до цієї статті, Рада впродовж терміну своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції.

Документ передбачає внесення змін до ст. 133 про систему адміністративно-територіального устрою України, згідно з якими Дніпропетровська область перейменовується в Січеславську.

У разі позитивного висновку КС зміни до Конституції ухвалюються шляхом голосування за законопроект 226 голосами в першому читанні і 300 – на наступній сесії у другому.

Нагадаємо, влітку 2018 року комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

У лютому 2019 року народні депутати скерували до Конституційного суду України депутатський законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.