6 жовтня 2016 року Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі с/х-призначення до 1 січня 2018 року

Кабінет Міністрів проводить закриту зустріч з питань земельної реформи за участі представників 24 областей України, керівництва галузевих аграрних асоціацій та чотирьох народних депутатів. Про це повідомляє Agropolit.com.

«Цьому зібранню передувало проведення «правильної» роботи з керівниками місцевих адміністрацій на предмет проведення земельної реформи Гройсмана – «200 га в одні руки». На засіданні ними має бути висловлена ця ідея, хоч вона і шкідлива для ринку», – зазначає одне з джерел видання.

Інший співрозмовник стверджує, що зустріч, навпаки, має консультативний характер. І має на меті виробити низку реалістичних пропозицій, аби зрештою написати об’єктивну модель запуску ринку земель сільськогосподарського призначення.

За словами співрозмовників видання, зустріч почалась 29 травня о 10 годині ранку.

Нагадаємо, 7 квітня лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що її політсила розпочинає процес з підготовки до проведення всеукраїнського референдуму щодо продажу землі сільгосппризначення. Згодом її ініціативу підтримала партія «Свобода».

Як відомо, Міжнародний валютний фонд очікує затвердження Верховною Радою законопроекту щодо запуску ринку землі, а також скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.

Три фракції парламенту – «Народний фронт», «Батьківщина» та «Радикальна партія» – виступали за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення  як мінімум до 2020 року.

У вересні президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зняти мораторій на купівлю-продаж землі.

«Відсутність права на вільну купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, порушує права селян, занижує, між іншим, оренду, виймаючи з їхньої кишені останні копійки», – заявив Порошенко.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд. доларів через мораторій на продаж земель сільгосппризначення.

Читайте: Уряд прикривається вимогами МВФ, виставляючи на продаж державні землі – експерт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ