Тарифи на електроенергію знову можуть поповзти вгору

Нацкомісія з державного регулювання у царині енергетики і комунальних послуг України оприлюднила проект рішення щодо збільшення оптової ціни на електроенергію, інформує Gazeta.ua.

Згідно з проектом рішення, в НКРЕКП планують збільшити вартість із 1 квітня 2017 року на 1% замість раніше затвердженого зниження на 5,8%.

За словами очільника Нацкомісії Дмитра Вовка, необхідність збільшення ціни пов’язана з необхідністю забезпечення стабільної роботи української енергосистеми. Для цього планується закупівля енергетичного вугілля за кордоном.

Крім того, у документі зазначено, що прогнозний баланс електроенергії на 2017 рік, затверджений 3 березня, передбачає споживання ТЕС і ТЕЦ країни 26 млн 541,6 тис. тонн вугілля. Імпорт вугілля поточного року очікується в обсязі 5,6 млн тонн.

Додамо, у лютому 2017 року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ розбереться, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, формує тариф на вугілля і чи застосовується при цьому так звана формула «Роттердам+».

«Чи перевіряла НКРЕКП обґрунтованість собівартості й рентабельності монополістів, які постачають вугілля на українські станції? Чи контролює подальшу дію цих тарифів уповноважений на це орган – НКРЕКП? Це завдання на цей рік для центрального апарату й на місцях», – підкреслив очільник Генпрокуратури.

Читайте: Олександр Мирний: Тарифи підніматимуть і надалі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ