За словами голови Мінсоцполітики, страховий стаж підвищать з 15 до 35 років

Головний кредитор України – Міжнародний валютний фонд – більше не вимагає підвищення пенсійного віку. Однак наша держава має запропонувати альтернативу. Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв’ю Цензор.Нет.

«МВФ – це не благодійна організація. Якщо ви відмовляєтеся підвищувати пенсійний вік, то повинні запропонувати альтернативу», – заявив він.

За словами голови Мінсоцполітики, в Україні доведеться підвищувати страховий стаж. Зараз мінімальний складає 15 років. Його поступово треба буде вивести на рівень у 35 років. Це передбачено законодавством.

Андрій Рева додав, що з 1 жовтня Кабмін хоче зняти обмеження для працевлаштованих пенсіонерів. Варто зазначити, що зараз їм виплачують 85% пенсії.

Міністр переконаний, що у нашої держави немає іншого шляху крім проведення пенсійної реформи.

«В Україні мізерні пенсії. Але власних коштів Пенсійного фонду вистачає на виплату половини. Щоб підвищити пенсії, потрібно взяти додаткові дотації з державного бюджету. Отже, забрати із інших програм – фінансування освіти, медицини, армії, що є шляхом «в нікуди». Або шукати можливості збільшення доходів Пенсійного фонду», – пояснив Рева.

Нагадаємо, у квітні директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен заявив, що підвищення пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

«Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів по відношенню до кількості людей, які сплачують внески у пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1», – наголосив представник Фонду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ