Вулиця Маршала Жукова відтепер матиме нову назву

Київська міська рада перейменувала вулицю Маршала Жукова у Деснянському районі столиці на вулицю Кубанської України. Нову назву обрали для відновлення історичної пам’яті про козаче державне утворення на Кубані. Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

Громадське обговорення щодо перейменування проходило з 29 травня до 29 липня 2017 року.

Довідка: Вулиця Маршала Жукова розташована у житловому масиві Лісовий. Пролягає від вулиці Кіото до вулиці Космонавта Волкова. Вулиця виникла у середині 1960-х років під назвою Поліграфічна (від розташованого на її початку НДІ поліграфічної промисловості). Назву на честь радянського військового діяча Маршала Радянського Союзу Георгія Жукова отримала у 1974 році.

Кубанська Україна, Кубанська Народна Республіка, потім Самостійна Кубанська Народна Республіка (16 лютого 1918-1920) – козаче державне утворення на Кубані. Проіснувала 1 рік і 9 місяців. Згідно з першою конституцією КНР, був  проголошений її склад із Кубанської області, Чорноморщини (Чорноморської губернії), Ставропольщини (Ставропольської губернії), Терщини (Терської області).

20 січня 1918 року Законодавча рада Самостійної Кубанської народної республіки ухвалила резолюцію про прилучення Кубані на федеративних засадах до Української народної республіки, але через агресію Радянської Росії це об’єднання не відбулося.

17 березня 1920 року Кубанська Республіка була знищена більшовиками.

Нагадаємо, у 2014-2016 роках у Києві перейменували низку вулиць. Зокрема, вулиця на честь російського полководця Суворова стала вулицею Омеляновича-Павленка. А проспект генерала Ватутіна після судових процедур влітку 2017-го перейменували на проспект Романа Шухевича. Також із 2016 року Московський проспект має назву проспект Степана Бандери.