Глава уряду наголосив, що країні дуже не вистачає кваліфікованих фахівців робочих спеціальностей

Під час святкувань до Дня знань у навчальному комплексі «Ерудит» у Києві прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вища світа не обов’язкова для кожного українця. Про це повідомляють Українські новини.

Глава уряду наголосив, що країні дуже не вистачає кваліфікованих фахівців робочих спеціальностей. При цьому професіонально-технічна освіта не може виховати якісних, конкурентно-спроможних фахівців, які би розумілися на сучасних технічних процесах.

«Не обов’язково, щоби кожен мав вищу освіту. Я вважаю, що не кожен може бути вченим і не кожному потрібна вища освіта», – зауважив прем’єр-міністр.

Він додав, що традиція мати диплом про вищу освіту склалася в 90-ті роки: «Зараз диплом не є перевагою, оскільки в першу чергу необхідно мати знання і вміти реалізувати себе в реальному секторі».

Нагадаємо, у грудні 2016 року Володимир Гройсман зробив подібну заяву. Під час зустрічі зі студентами НТУУ «Київський політехнічний інститут» він заявив, що їхні дипломи нікому не потрібні.

«За великим рахунком, абсолютно чесно, ні вам, ні мені ваш диплом не потрібен. Вам, вашим батькам і мені потрібні ваші знання і ваш успіх. І коли ви прийдете на роботу після закінчення університету просто з дипломом, вас можуть не взяти. Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішні. Ви будете мати хорошу роботу, ви будете мати хорошу заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете домогтися успіху. Це те, що мені потрібно. І я сподіваюся, що це потрібно кожному з вас», – сказав тоді глава уряду.

Варто зазначити, що сам Володимир Гройсман усю вищу освіту здобув заочно. До «вишу» нинішній прем’єр пішов одразу після школи 1995 року. В приватному Вінницькому інституті регіональної економіки та управління (тепер – фінансово-економічний університет) у квітні 1999 року він став «молодшим спеціалістом» із правознавства.

2000 року Гройсман вступив на заочне відділення ще одного приватного ВНЗ – вінницької філії Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП), де отримав у 2002 році ступінь «бакалавр права», а 2003 року – диплом із правознавства і кваліфікацію «юрист».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ