САП проситиме суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави в 300 мільйонів гривень

Запобіжний захід для екс-народного депутата, соратника колишнього прем’єра Яценюка Миколи Мартиненка обиратиме суддя Солом’янського суду Києва Олександр Бобровник  21 квітня о 15.00. Про це пише Українська правда з посиланням на прес-службу Національного антикорупційного бюро.

Також Бобровник розглядатиме клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу іншому фігуранту справи Сергію Переломі. Засідання призначено на 15.30.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме суд взяти екс-нардепа під варту на 60 діб з альтернативою застави в 300 мільйонів гривень.

 «Чому така сума? Так ми оцінюємо роль кожного зі співучасників у вказаній схемі», – уточнив керівник САП Назар Холодницький.

Він також зазначив, що сторону обвинувачення у справі представлятимуть прокурори САП Роман Симків і Андрій Перо, які також займаються справою відстороненого глави ДФС Романа Насірова.

Щодо іншого  затриманого у справі – Сергія Переломи, то йому оголошено підозру, САП проситиме суд запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень.

Холодницький також  не виключив оголошення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Раніше прес-служба Мартиненка «анонсувала» призначення саме Бобровника для розгляду справи екс-нардепа.

«Ухвалювати рішення щодо запобіжного заходу колишньому народному депутату Миколі Мартиненку буде суддя-хабарник Олександр Бобровник, який перебуває на гачку у Національного антикорупційного бюро України. Хоча НАБУ запевняло, що вибір судді здійснюватиме автоматизована система, але «розумний» комп’ютер знову «випадково» вибере одіозного Бобровника для обслуговування НАБУ», – йшлося у повідомленні.

Нагадаємо, колишнього народного депутата з фракції «Народний фронт» Миколу Мартиненка 20 квітня доставили у НАБУ для проведення процесуальних та слідчих дій.

Екс-нардеп заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковані за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника з метою піару і відволікання уваги від провалів його відомства.

Як відомо, Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства «СхідГЗК».

Досудове розслідування встановило, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групи осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненко, вчинила розтрату коштів ДП «СхідГЗК».

Розтрата відбулася внаслідок неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

«Державне підприємство, яке не мало права оголошувати конкурс на придбання урану, його провело. Виграла австрійська фірма, яка цей уран не видобувала. Гроші були перераховані з ДП в Австрію фірмі, бенефіціарами якої є наші підозрювані», – пояснюють у  САП.

Сума збитків завданих державі оцінюється в 17,28 млн дол. США.

За вчинення злочинів, інкримінованих Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді ув’язнення на термін від 8 до 12 років.

Щодо судді Солом’янського суду Києва Олександра Бобровника, то він має досить скандальну репутацію.  Згідно з даними проекту Автомайдану «PROSUD», він п’є на робочому місці та бере хабарі прямо в кабінеті.

Активісти зазначають, що раніше проти Бобровника була порушена кримінальна справа за ст. 375 КК України (завідомо неправосудне рішення) через те, що він «допоміг» відібрати квартиру в Олександра Кучерявенка. Чоловік 3,5 роки жив на вулиці, потім все ж таки зміг повернути своє житло.

9.56 Б. Вживає спиртні напої.11.38 Б. під своїм робочим столом рахує грошові кошти, та перев’язує їх резинкою.Саме та…

Posted by Prosud on Sonntag, 9. April 2017

БЕЗ КОМЕНТАРІВ