У найближчому майбутньому на мешканців самопроголошених «народних республік» чекає стрибок безробіття і відсутність засобів для існування. Тому Запоріжжю та Дніпру варто приготуватися до нової хвилі переселенців. Це припущення зробив політолог Кирило Сазонов.

За його словами, вже зараз в окупованих районах Донецької та Луганської областей роботи мало. Після розриву останніх економічних зв’язків з Україною закриваються останні шахти і заводи. Продукцію дівати немає куди.

«Росії вона не потрібна, Україна і весь цивілізований світ у невизнаних «республік» купувати нічого не будуть. Склади забиті, а грошей немає», – пише Сазонов та уточнює, що ті, хто поїхав шукати кращої долі або підробітку в Росію, вже повернулися на Донбас.

Проте, розраховувати на потужні акції протесту і народний бунт проти сепаратистів і окупантів навряд чи варто. Причина полягає у ментальності.

«Рішучі та готові до активного протесту давно виїхали з окупованих територій, або знищені. Тож, незабаром з ОРДЛО в найближчі регіони піде наплив переселенців і тих, хто просто хоче заробити. Запоріжжю і Дніпру варто приготуватися. Втім, тут теж не рай – перша хвиля переселенців вже підняла ціни на оренду, та й робочі місця вже застовпила. Але в порівнянні в ОРДЛО – просто Європа. Країна великих можливостей», – резюмує Сазонов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ