Оглядач пояснив, навіщо Президенту ЗМІ на кшталт NewsOne

Видання на кшталт «Страна юей», «Вести», «Ньюзван» виконують свою роль у підривній інформаційній війні проти України, і роблять це грамотно, іноді навіть талановито. Чому влада їх не чіпає, хоча для багатьох давно очевидні їхні маніпуляції, розміркувує в статті для видання InfA політичний оглядач Ян Борецький.

За словами оглядача, часом критика Мураєва чи Рабіновича взагалі мейнстрімна і дасть фору критиці багатьох опозиціонерів – від Тимошенко до Донія. Однак такі ЗМІ не чіпають, оскільки у нашій владі сидять люди, яким вигідне їх існування.

«Із Мураєвим взагалі просто. Він для Президента – цінний «фрукт». Адже саме його «За життя» відкусило чималий електоральний шмат від «Опозиційного блоку». Мураєв з Рабіновичем пасуться на електоральному полі колишніх «регіоналів» і потихеньку захоплюють його».

Президентські політтехнологи вважають, що «Ньюзван» зі своєю пропагандою зменшує імовірність реваншу проросійських сил на виборах. Однак, стверджує автор, «заради досягнення мети по суті видано ліцензію на безперешкодну антиукраїнську пропаганду солдатам Путіна в Україні! Та на думку наших можновладців, то другорядне питання, головне – перемога їхнього патрона на виборах».

На думку оглядача, є ще одна причина, чому російські агенти інформаційної війни спокійно почуваються в Україні: вони мають пряме відношення до наших олігархів.

«І знищення бодай одного проросійського каналу призведе до знищення олігархічного консенсусу в країні. А це, на їхню думку, призведе до розпаду країни. Втім, одразу слід обмовитися: розпаду країни вони бояться, бо зникне їхня годівниця, а росіяни точно не налаштовані їх терпіти в разі розпаду України», – підсумував журналіст.

Повну версію статті читайте тут: Оглядач: Якщо взяли Вишинського – чому досі не за ґратами Гужва, Мураєв та їм подібні?