Вихователька дитсадка грубо відмовилася спілкуватися українською

У дитячому садку в Новокадацькому районі Дніпра вихователька на запитання, чому вона спілкується з дітьми лише російською, відповіла: «Раді вас я мову учіть нє буду, пєрєхадітє в другую групу». Про це у Facebook повідомив Ігор Девбич‎.

Скаргу щодо інциденту вже подали до Міністерства освіти.

«У закладі навідалась перевірка і з’ясувалося, що вихователь прекрасно володіє українською мовою! Проте ця історія мала продовження – після перевірки ця вихователька написала заяву на звільнення і більше там не працює. Думаю, що вже всі здогадалися, що тепер у цьому садочку панує українська мова. Хто там іще агітує за «лагідну» українізацію?» – зазначив Девбич.

За його словами, україномовний режим у дитсадках Дніпра часто існує лише формально: свята та заняття відбуваються здебільшого українською, а весь інший виховний процес – російською.

Адміністрація дитсадка здебільшого ігнорує такі порушення. Однак, підкреслив чоловік, найбільше обурює, що деякі вихователі не тільки принципово не використовують українську мову, а й агресивно реагують на зауваження батьків.

Читайте: Киянина відмовилися обслуговувати в автосервісі через українську мову