Найважливішим критерієм при виборі документа є схожість іноземця з особою, якій належить паспорт

Використовуючи метод «look-alike», злочинні групи у Польщі «позичають» українцям справжні польські паспорти, щоби ті могли легально працювати в країнах Європейського Союзу. Про це пише видання Rzeczpospolita з посиланням на Прикордонну службу Польщі.

«Це метод «look-alike» або на «схожість». Ми спостерігаємо збільшення зацікавлення злочинних груп в організації незаконної міграції саме завдяки такому методу», – розповіла речниця головного коменданта Прикордонної служби Польщі Аґнєшка Голіас.

Найважливішим критерієм при виборі документа є схожість іноземця з особою, якій належить паспорт.

Хоча найчастіше такими документами користуються громадяни України через слов’янський тип зовнішності, однак цього року було декілька випадків з в’єтнамськими громадянами. Вони подорожували на підставі карток проживання в’єтнамців, що проживають на території Республіки Польща на законних підставах.

За даними Прикордонної служби Польщі, злочинці купують документи у поляків за суму від 200 до 500 злотих (приблизно 50-100 доларів), а іноземці вже платять за них 1500-2000 злотих (приблизно 400-500 доларів).

«Позичені» використані документи в основному повертають назад до Польщі та повторно використовують.

За даними видання, важко підрахувати, скільки іноземців використовують у країнах ЄС польські документи, однак іноземні прикордонники, в основному французи та британці, повідомляють про подібні випадки.