Ukrainian servicemen ride on an armoured vehicle near the eastern Ukrainian town of Debaltseve October 6, 2014. REUTERS/David Mdzinarishvili (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY)
Контрактникам в армії платитимуть більше за середню зарплату, каже Полторак

Грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом буде більше середньої зарплати по Україні. Про це заявив міністр оброни Степан Полторак, пише Українська правда.

«Попри важкі економічні умови, вперше в історії нашої держави грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом буде більше середньої плати в цілому по Україні», – сказав він на засіданні Кабінету міністрів.

«Такого жодного разу за весь час незалежності України не було, коли у військового є можливість обрати професію захисника вітчизни і за це отримати достойне грошове забезпечення», – сказав Полторак.

Це дозволить зміцнити Збройні сили й обороноздатність України, сподівається міністр.

«Наприклад, стрілець зараз отримує 2 341 гривню – той хлопець, який підписав перший контракт. Ми плануємо, що він отримуватиме 7 тисяч гривень», – сказав Полторак.

«Командир відділення – 8 тисяч, командир взводу – 9 тисяч, командир роти і так далі – практично вдвічі буде збільшено грошове забезпечення в порівнянні з тим, що вони отримують зараз», – додав він та висловив надію, що це допоможе залучити до війська професіоналів.

Також, на думку Полторака, можна буде зекономити на підготовці військових.

«Дефіцитні спеціальності – танкіста, артилериста тощо – з кожною хвилею мобілізації або кожного разу, коли ми набираємо (у військо), нам доводиться їх перевчати. При певних заробітних платах, які ми пропонуємо, я переконаний, кількість охочих буде значно більшою», – сказав міністр.

У свою чергу, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підтримав пропозицію Степана Полторака щодо передачі повноважень зі встановлення розміру грошових винагород учасників АТО керівникам силових відомств, залучених до участі в операції.

«Я прошу підтримати звернення міністра оборони і дати можливість через рішення уряду встановлювати відповідні розміри грошового забезпечення міністру оборони, міністру внутрішніх справ, главі СБУ, іншим силовим підрозділам з питання встановлення розміру окремих винагород у зоні АТО», – сказав він.

Прем’єр також закликав надати додаткову незалежність та автономію відповідним профільним міністрам і «на підставі безпосередньо міністерського наказу, погодженого з Мінфіном і Мінсоцполітики, встановлювати розміри грошової винагороди в зоні АТО».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, керівництво Генерального штабу Збройних сил України ухвалило рішення щодо необхідності проведення сьомої хвилі мобілізації. Скільки саме українців буде мобілізовано, наразі невідомо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ